Шукати в цьому блозі

Підвищення кваліфікації бібліотечних кадрів


         5 травня в Лучанській сільській бібліотеці – філіалі відбулося заняття Школи професійної майстерності для бібліотечних працівників  району. З привітальним словом до всіх присутніх звернулася секретар сільської ради Калач С.В.
Для слухачів заняття методистом центральної районної бібліотеки підготовлені консультаційні поради «Естетична направленість популяризаторської роботи бібліотек» та повідомлення «Яка роль і місце естетичного виховання у системі всебічного гармонійного розвитку особистості?».
Завідувачка філіалу Вілігура С.М. у своєму творчому виступі розповіла про інноваційні  форми роботи  і методи  впливу на формування естетичних смаків  в читанні користувачів, зони  естетичного виховання у просторовому середовищі бібліотеки,  як налагоджувати  партнерські зв’язки з ЗОШ та іншими установами і організаціями, що підтримують діяльність бібліотеки, спрямовану на виховання естетичних смаків користувачів. Бібліотечні працівники поділилися своїм досвідом з наявного потенціалу бібліотечних засобів в організації діяльності з питань естетичного просвітництва. 
Присутні переглянули книжкові виставки «Книги – ювіляри року», «Модні фішки дитячої книжки», виставки творчих робіт «Народознавча веселка», «Творче розмаїття талантів», «Таланти живуть поруч», «Читачі малюють», «Очима дитини».
Директор Лучанської дитячої  школи естетичного виховання Малогуб І.М. познайомила учасників заняття з історією, традиціями та досягненнями закладу. Хвилюючою була її розповідь про Козаченка Івана Івановича – майстра по виготовленню народних музичних інструментів, збирача народного фольклору, колишнього викладача школи по класу сопілки, активного учасника та керівника одного з найвідоміших аматорських колективів Полтавщини – народного фольклорного колективу «Лучанські барви». Майстер відомий не тільки у Полтавській області, виготовлені ним інструменти є в Харківській, Житомирській, Одеській, Івано – Франківській областях. Малогуб І.М. та директор Лучанського сільського будинку культури Ковшик В. В.  презентували виставку – захоплення «Самобутній талант народного майстра», на якій були представлені народні музичні інструменти, виготовлені Козаченком І.І.
         Пріоритетною групою у контексті естетичного виховання бібліотекарі визначають  дітей,  що мають  талант, творче обдарування, інтерес до мистецтва.
Спільно з вихованцями школи естетичного виховання для дітей пришкільного табору відпочинку, для учасників заняття школи професійної майстерності та мешканців села бібліотекарем проведено цікавий та пізнавальний захід: літературно – музичну феєрію «Дитинства веселкові кольори». Програма заходу включала театралізовані казкові конкурси та вікторини, гуморески (Змієвська Таїсія), читання поезій (Капуста Діана, Гошовська Діана), виконання пісень (Овечко Анна, Антон Дубінський, Савченко Надя), інструментальну композицію (Малогуб І.М. та Грищенко Анастасія). Флешмоб став заключним акордом літературно – музичної феєрії.
 Школа професійної майстерності надала можливість   бібліотекарям бібліотек – філіалів  поповнити свій професійний багаж новими знаннями та враженнями.
             Завідувачка бібліотекою - філіалом Вілігура С.М.
                              Знайомство з бібліотекою
                              Виставки творчих робіт
Калач С.В., Малогуб І.М., Ковшик В.В. Презентація виставки народних інструментів, виготовлених Козаченком І.І.
Виставка народних музичних інструментів

Учасники заходу: літературно - музичної феєрії "Дитинства веселкові кольори"

"Це моя Україна" у виконанні Анни Овечко
Пісню "Тата й мами" виконує Антон Дубінський
Надя Савченко виконує пісню "Матусенько"
Поетичні твори читають Капуста Діана, Гошовська Діана
Концертмейстер Малогуб І.М., гра на сопілці Грищенко Анастасія
Проведення казкових вікторин і конкурсів
зав.бібліотекою Вілігура С.М. та казкова фея Таїсія Змієвська
Юні учасники заходу
Флешмоб
Біля освяченої криниці с. Лука

Районний семінар
31 жовтня
Із усієї сукупності знань, що їх набуває людина, у щоденному житті їй чи не найбільше потрібні правові. Адже обізнаність у системі законоустрою та правопорядку, що існують у державі, допоможе їй розумно скористатись своїми правами, правильно визначити свої обов’язки, застереже від хибних вчинків і злочинних діянь.
Саме основним напрямкам діяльності бібліотечних установ у формуванні та популяризації правових знань був присвячений районний семінар бібліотечних працівників Лохвицької районної централізованої бібліотечної системи на базі центральної районної бібліотеки.
Робота бібліотек в даному напрямку актуальна і своєчасна. Бібліотека прагне пробудити інтерес користувачів до проблем суспільства і держави, до знання своїх громадянських прав і до дієвої участі у суспільному житті.
Виходячи з того, що бібліотека найбільш доступна установа, яка володіє певними документно – інформаційними ресурсами з питань права і зобов’язана забезпечувати реалізацію права людини на інформацію, головне її завдання в роботі з читачами – це надання загальнодоступної інформації і формування високого рівня правової культури.
Бібліотека має співпрацювати і співпрацює з установами юстиції, освіти, соціальної сфери, з громадськими організаціями, які реалізують ініціативи в сфері правової освіти, і не прагне їх підміняти, а використовує свої, бібліотечні форми роботи.
Організовуючи роботу з читачами, бібліотека має тримати в полі зору коло правових проблем: негативні форми поведінки в суспільстві, підліткова злочинність, наркоманія, алкоголізм, куріння, СНІД, торгівля людьми, насильство над дітьми в сім’ї, молодь і мораль та багато інших.
Бібліотекарі отримали методичні рекомендації, ознайомились з виставкою методичних посібників та розробками сценаріїв масових заходів правової тематики, взяли участь у практичному занятті – засіданні клубу за інтересами «Правознайко», правових вікторинах,  конкурсах. Проведено інформаційний огляд юридичної літератури, розроблені буклети «Сайти органів державної влади України», «Нормативно – правові акти у сфері бібліотечної справи» та інші матеріали.
Перед працівниками виступила начальник відділу Лохвицького бюро правової допомоги М.І.Туник. В.М.Севастьянов надав індивідуальні юридичні консультації.
виступ директора
начальник відділу бюро правової допомоги Марія Іванівна Туник
інформаційний огляд "Юридичні ресурси"
юридичні тести
ознайомлення з матеріалами виставки
В.М.Севастьянов надає юридичну консультацію


30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек
«Небайдужим до бібліотеки, книги та читання…» під такою назвою 28 вересня напередодні Всеукраїнського дня бібліотек відбулися урочистості у приміщенні центральної районної бібліотеки.
Книгарня – зоряна криниця
Високих знань і світлих почуттів.
Святе – завжди народом освятиться,
Бо є дороговказом у житті.
Хто йде до неї, той щасливим буде,
Багатим буде за усю окруж.
Бо тут працюють добрі, мудрі люди
І мають світлу високосність душ.
І знають, що турботи їх – не марні,
Бо Україну – матінку вершать.
Тому, від серця кажуть:
– У Книгарні – привітна,
щира до усіх душа.
Книгарня – зоряна криниця
Високих знань і світлих почуттів.
Святе – завжди народом освятиться,
Бо є дороговказом у житті.

Щороку це свято все потужніше, все могутніше входить в наше професійне життя. Уже двадцять років поспіль бібліотечна громада України святкує Всеукраїнський день бібліотек. Це дуже добра нагода всім нам ще раз подивитися на нашу професію, оцінити наші здобутки, аби оцінити наше місце, роль і значення в житті нашого суспільства. Що таке бібліотека для кожного громадянина? Наскільки бібліотеки працюють так, аби задовольняти потреби громади у книзі, у читанні, у дозвіллі, у доступі до інформації?
Саме цього дня, 30 вересня, ми все частіше задаємо собі це питання і більшість наших бібліотек впевнено можуть сказати, що всі свої зусилля, всі свої професійні вміння і професійні якості вони застосовують заради того, аби читачам було комфортно в наших бібліотеках, аби наше суспільство могло належно оцінити працю бібліотекаря.
Тож у світ книг, творчості, інформації, знань і вражень, гармонії та затишку всіх присутніх на заході повела презентація «Бібліотека: вчора, сьогодні, завтра» про роботу бібліотек Лохвицького краю.
Бібліотекарі сьогодні щиро вболівають за своїх читачів, прагнучи, аби бібліотеки збереглися та мали сучасні приміщення, аби представники органів влади на всіх рівнях розуміли роль і значення бібліотек у забезпеченні розвитку суспільства.
Ряд кращих працівників районної ЦБС були відзначені грамотами: Потрапелюк Людмила Іванівна, Єрмакова Любов Миколаївна, Краснолуцька Любов Петрівна, Федоряка Валентина Іванівна, Рудич Світлана Олександрівна, Проценко Валентина Григорівна.

Не залишилися поза увагою і читачі бібліотеки. Відмічені активні учасники благодійної акції «Подаруй бібліотеці книгу»: Бондар Л.В., Лішевич Л.С., Пархоменко А.А., Прядка В.С., Урецький Б.Н., Цикало Р.П.
         В рамках однієї виставки – вернісажу «Барви натхнення» були представлені творчі роботи співробітників бібліотек Лохвицького району: це ляльки – мотанки, вишиті рушники, ікони та релігійні картини, серветки, подушечки та інші вироби декоративно – вжиткового мистецтва. Виставка виглядала дуже живописною і колоритною. Лохвичани із задоволенням зупинялися біля виставки і милувалися виробами.
         Для відвідувачів бібліотеки діяла розгорнута книжкова виставка – реклама «Новинки із книжкової корзинки», організована відділом обслуговування.

Завітали на свято з подарунками представники партії «Народний фронт» та керівник громадської приймальні БПП «Солідарність» Л.Г.Луценко.

Районна виробнича нарада      
Чергова нарада бібліотечних працівників 29 серпня розпочалася з виступу директора про підсумки роботи бібліотек ЦБС у першому півріччі та підготовку закладів культури до роботи в осінньо – зимовий період.
         Провідним методистом зібрана інформація про ремонтні роботи в бібліотеках – філіалах, розглядалися організаційні питання щодо підготовки та проведення урочистостей з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
         Головною подією цього дня стала презентація нової книги місцевого автора, члена Національної спілки краєзнавців України Івана Михайловича Дудника: «В’ячеслав Сенютович – Бережний – український історик – геральдик і генеалог з Полтавщини: Історико – родовідна розвідка та неповне зібрання наукових праць».

         Запропоноване видання – це результат краєзнавчої роботи з вивчення життя та творчого спадку першого українського доктора наук з геральдики та генеалогії В’ячеслава Георгійовича Сенютовича – Бережного. Завдяки проведеній пошуковій роботі автора відкриваються нові унікальні відомості з життя нашого талановитого земляка та його родини.
         Автором передані для бібліотек району 21 примірник книги.  
         «Без знання історичної правди про своє минуле, народу важко орієнтуватись у сьогоденні та будувати своє щасливе майбутнє» - відмітив у своєму виступі журналіст, політолог, голова громадської організації «Народна Рада Лохвиччини» Віктор Гіржов. Звертаючись до бібліотекарів, він зауважив, що в книзі крім історико – біографічного нарису про вченого – геральдика оприлюднюються його головні праці, що підіймають важливий пласт нашої славної історії: про козацькі роди, провідних діячів козацького руху в Україні, цікаві історичні події тих часів у авторській інтерпретації.

          Запрошені гості порушили у своїх виступах і проблеми сьогодення.

Районна виробнича нарада      
30 травня відбулася чергова виробнича нарада в ЦРБ.
Директор у виступі звернула увагу на особливостях роботи бібліотек в літній період;
заступник директора по роботі з дітьми повідомила про роботу клубу за інтересами «Грайлики – читайлики» під час літніх канікул:  згідно попереднього запису будуть проводитися лялькові вистави для дітей пришкільних таборів шкіл міста та району;
провідний методист виступила з інформацією про проведення в Полтаві універсальної книжкової виставки – ярмарку «ПОШУК»;
завідувачка відділом комплектування та обробки літератури ознайомила бібліотекарів району з матеріалами обласного тренінгу «Формування та організація фондів: від теорії до практики» та розповіла про перебування на виставці – ярмарку;
в рамках відзначення Року Михайла Дмитренка у Полтавській області, 100 – річчя від дня народження митця відбулася зустріч з краєзнавцем Лохвиччини, адвокатом, доктором права Олександром Панченком, який розповів про уродженця міста Лохвиця українського маляра – монументаліста, графіка, історика мистецтв Михайла Дмитренка;

також Олександр Панченко презентував свої нові книги «Лохвицьке Товариство сільських господарів та повіт: Історія, наука і долі на зламі доби» та «Демократичний націоналізм в минулому, дії, персоналіях та історичній перспективі» і подарував їх бібліотеці.
            Зустріч з краєзнавцем Олександром Панченком
                           Книги в подарунок бібліотеці

На книжковій виставці – ярмарку «ПОШУК» в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського


Практичне запровадження УДК
в Лохвицькій центральній районній бібліотеці 
ім. Г.С.Сковороди

Переведення фонду з ББК на УДК це дуже важлива, структурована та кропітка праця, якій передує плідна підготовка та яка здійснюється продумано й поетапно.
Аби не заплутатися в етапах переведення фонду на УДК, слід виділити такі кроки:
працівники ЦРБ зробили перший крок у цьому складному й тривалому процесі: провели перше ознайомче навчання (бібліотека має у своїх фондах друге видання УДК; "Таблиці зіставлення індексів УДК і ББК", «Таблиці зіставлення індексів ББК і УДК», видання «Універсальна десяткова класифікація (УДК) зміни та доповнення», розроблені ДНУ "Книжкова палата України ім. І. Федорова);
слідуючий крок: процес опрацювання книжкового фонду –  рекласифікація фонду бібліотеки проводиться паралельно з вилученням зношених, застарілих документів, документів, які втратили свою актуальність, для подальшого їх списання. Зазначені документи рекласифікації не підлягають;
оформлення поличних роздільників з індексами УДК;
на кожній книзі проставляється новий шифр за УДК;

при необхідності наклєюються ярлики з позначенням шифру книги.


Практикуми
УДК в бібліотеці: з чого почати?

Протяго квітня – травня в Лохвицькій центральній районній бібліотеці для бібліотекарів районної ЦБС проводилися практикуми по впровадженню УДК. Практичні заняття проводила завідуюча відділом комплектування і обробки літератури Юхно Ніна Володимирівна, провідним методистом Л.Я.Карпець надавалися методичні поради та вирішувалися організаційні питання.

Перед бібліотеками поставлена задача протягом 2018 року перейти на систематизацію документів за УДК.
Отже, з чого почати? В першу чергу потрібно визначитися, які розділи УДК розкривають фонд саме вашої бібліотеки. Для цього перегляньте друковані таблиці УДК, чи таблиці УДК онлайн, або робочу табличку УДК.
Оформіть поличні роздільники: напишіть нові індекси та назву розділу за УДК на листочку і прикріпіть скріпкою до роздільника у вашому фонді або зробіть відповідні записи у робочому зошиті і потім оформіть роздільники.
Отже, розставляємо фонд згідно УДК (за підготовленими роздільниками з прикріпленими листочками чи за записами) і оформляємо нові роздільники. Ця робота не займе багато часу, якщо фонд вашої бібліотеки і раніше був у порядку, тобто систематизованим за ББК.
Оформлення поличних роздільників та приблизне розташування за ними видань — це те, що в першу чергу необхідно зробити. Саме такий обсяг робіт можна встигнути провести до кінця 2018 року.
Обираємо будь – який розділ УДК та працюємо із фондом:
беремо книжку з розділу, визначаємо індекси УДК, звертаємо увагу на готовий індекс на звороті титульного листа, але обов’язково звіряємо його з класифікацією, бо інколи він може бути помилковим, так само, як і готовий авторський знак, який потрібно звіряти з авторськими таблицями Л.В. Хавкіної.

На кожній книзі проставляємо новий шифр за УДК.
Поличний індекс і авторський знак складають шифр книги, який проставляється у правому верхньому куті титульної сторінки видання (краще олівцем) та на ярлику. Ярлик з позначенням шифру книги наклеюється в лівому верхньому кутку обкладинки. На світлих обкладинках шифр книги можна писати безпосередньо на обкладинці, не використовуючи ярликів. Наклеювання ярликів або запис шифру необов’язкові для тих книг, зовнішній вигляд яких дозволяє легко знайти їх на полицях.
В бібліотеках ЦБС немає потреби особливо деталізувати індекси, використовувати безліч визначників, створювати складні індекси, бо фонд бібліотеки доволі скромний (як кількісно, так і за галузями знань), тому орієнтуватися в ньому не важко, але фонд будь – якої бібліотеки повинен бути правильно організованим, всі документи систематизовані, а пошук інформації повинен бути оперативним. Саме для цього і призначена Універсальна десяткова класифікація.

Далі – перехід до створення систематичного каталогу, алфавітного каталогу, систематичної картотеки статей, краєзнавчої картотеки. Подальші дії вимагатимуть значних зусиль та витрат часу.

                           Навчання бібліотекарів району

бібліотекарі Сенчанської, Васильківської, Пісківської, Ригівської СБФ та Вирішальненської СБФ №1
                           бібліотекар Бодаквянської СБФ
          завідувачка Заводської МБФ № 1 Єрмакова Л.М.
                           бібліотекар Часниківської СБФ 
        бібліотекарі Свиридівської та Безсалівської СБФ
бібліотекарі Гирявоїсковецької, Їсковецької, Харківецької, Западинської СБФ, Кононівського сільського клубу - бібліотеки 
бібліотекарі Бербеницької, Луценківської, Гамаліївської, Гаївщинської СБФ, Романихівського сільського клубу - бібліотеки 
           бібліотекарі Корсунівської та Вовківської СБФ
Районна виробнича нарада      
         25 квітня у ході наради розглядалися такі питання:
         організація та використання бібліотечного фонду сільської бібліотеки в сучасних умовах (директор РЦБС Л.Д.Пономаренко);
ознайомлення з результатами ІІ районного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач району – 2018»;
організаційні питання щодо проведення обласних конкурсів  (Повідомлення. Грипась Т.І., заступник директора по роботі з дітьми);
матеріали обласного Дня професійного спілкування «Методична служба бібліотеки: час відвертої розмови», зокрема про вплив реформи децентралізації на діяльність публічних бібліотек;
методична допомога та рекомендації щодо ролі та місця клубів за інтересами в організації роботи бібліотеки.

 (провідний методист Л.Я.Карпець).
Керівник громадської приймальні БПП «Солідарність» Луценко Л.Г. передала для сільських бібліотек фотоальбом «Школи Лохвицького земства».
                        Виступ директора Пономаренко Л.Д.
          повідомлення заступника директора по роботі з дітьми Грипась Т.І.
інформаційне повідомлення та методичні поради провідного методиста Карпець Л.Я.
                      Луценко Л.Г. з бібліотекарями району 

Школа професійної майстерності
28 березня 2018 року відбулося виїзне заняття Школи професійної майстерності на базі Свиридівської сільської бібліотеки – філіалу на тему: «Організація роботи клубів за інтересами для користувачів бібліотек».
Тема заняття була обрана з метою активізації роботи бібліотек у створенні та діяльності клубів за інтересами; реалізації організаторських та творчих здібностей мешканців громад, їхніх потреб у самовираженні та спілкуванні; організації культурно – просвітницької діяльності та змістовного відпочинку; відродження, збереження і розвитку національної культури, фольклору, народних традицій, звичаїв та обрядів; сприяння впровадженню сучасних бібліотечних послуг та актуальних форм і методів бібліотечно – інформаційного обслуговування різних груп користувачів.
Для учасників Школи провідним методистом Карпець Л.Я. проведено годину професійних знань: надана консультація «Клуби за інтересами: організація змістовного дозвілля населення», повідомлення «Роль та місце любительських об’єднань та клубів за інтересами в організації роботи бібліотеки» (за матеріалами обласного огляду – конкурсу «Кращий клуб за інтересами «За покликом душі і серця»); під час години творчих знахідок відбувся обмін досвідом бібліотекарів про роботу клубів за інтересами, ведення необхідної документації тощо.
Бібліотекар Свиридівської СБФ Федоряка Валентина Іванівна у творчому виступі акцентувала увагу колег на основних напрямах роботи бібліотеки, зокрема клубу за інтересами художньо – мистецької спрямованості «Перлина», провела оглядові бесіди біля виставки – захоплення «Колиска добрих див», на якій представлені вироби учасників клубу за інтересами, виставки вишитих робіт «Вишиване диво усміхнулось мило», книжкової виставки – інсталяції «Великодня радість землю обіймає». Спільно із Свиридівською ЗОШ І – ІІІ ступенів за активної підтримки директора школи, учасників жіночого вокального ансамблю «Мереживо», дитячого вокального ансамблю «Свиридяночка», ансамблю «Вербиченька» Свиридівського сільського будинку культури, ансамблю «Надвечір’я» відділення територіального центру для учасників заняття проведено змістовний масовий захід: фольклорно – етнографічну світлицю «Нема ціни святині дорогій». Хвилюючими були виступи місцевої поетеси Зінаїди Литвиненко та автора – виконавця Олександра Іващенка.

         Хочеться подякувати директору школи Майфат Світлані Вікторівні за гостинний прийом, тісну співпрацю з бібліотекою, цікаву оглядову екскурсію навчального закладу, адже Свиридівська сільська бібліотека з 2004 року знаходиться у приміщенні школи. Сподіваємося на подальшу співпрацю з школою, будинком культури, відділенням територіального центру, місцевою владою.

Учасники Школи професійної майстерності

Директор щколи Майфат С.В. проводить для бібліотекарів оглядову екскурсію

Творчий виступ бібліотекаря ІІ категорії Свиридівської СБФ Федоряки В.І.

В ході заняття

Виставка вишитих робіт "Вишиване диво усміхнулось мило"


Учасники фольклорно етнографічної світлиці

«Нема ціни святині дорогій»

Федоряка В.І. - ведуча масового заходу 


жіночий вокальний ансамбль «Мереживо»


жіночий вокальний ансамбль "Надвечір'я"



Олександр Іващенко та учасники вокального ансамблю "Вербиченька"


власний вірш читає автор Зінаїда Литвиненко


дитячий вокальний ансамбль «Свиридяночка»


Районна виробнича нарада
21 березня на районній нараді в ЦРБ розглядалися такі питання:
робота бібліотек району у ІІ кварталі (Пономаренко Л.Д. директор ЦБС);
робота бібліотек з користувачами – дітьми у 2018 році;
інформаційне повідомлення про обласні, Всеукраїнські конкурси, Всеукраїнські моніторингові та соціологічні дослідження та інші заходи (Грипась Т.І. –  заступник директора по роботі з дітьми);
хід проведення загальносистемного масового заходу у І кварталі;  ознайомлення з наказом про проведення обласного конкурсу «Бібліотека року Полтавщини»;  інформація про конкурси від ТОВ «Сорочинський ярмарок» (Карпець Л.Я. – провідний методист ЦРБ);
зустріч з головою громадської організації «Чорнобильці Лохвиччини» Чекмезом Миколою Івановичем, який подарував бібліотеці книгу, приурочену до 30 – річчя Чорнобильської трагедії: Чорнобиль – 30. Книга слави і пам’яті. Полтавська область;
керівник громадської приймальні БПП «Солідарність» Луценко Людмила Григорівна передала до фонду центральної районної бібліотеки подарункове видання – Уряди України на шляху відновлення та утвердження державності: Фотолітопис до 100 – річчя з дня утворення першого українського уряду (1917 – 2017 рр.) та фотоальбом «Школи Лохвицького земства», який отримали в подарунок бібліотеки району;

провідний бібліотекар відділу обслуговування Пономаренко Л.В. провела для бібліотекарів району вечір пам’яті «Пам’яті Кузьми Скрябіна присвячується».
голова районної громадської організації "Чорнобильці Лохвиччини" Чекмез М.І. презентує нову книгу
Луценко Л.Г. презентує фотоальбом «Школи Лохвицького земства»
Фотоальбоми «Школи Лохвицького земства» в подарунок бібліотекам району 
в подарунок бібліотеці нове видання 
фотоколаж до вечора пам'яті, присвяченому Андрію Кузьменку

Районний семінар – практикум


«Впровадження Універсальної десяткової класифікації в бібліотеках Лохвицької районної ЦБС» -
такою була тема районного семінару – практикуму, проведеного 28 лютого в центральній районній бібліотеці за участю бібліотекарів ЦБС.
        
На разі перед бібліотеками України стоїть важливе завдання перебудови діяльності бібліотек – перехід на систематизацію документів за Універсальною десятковою класифікацією – зауважила директор Л.Д.Пономаренко у вступному слові.
В роботі семінару – практикуму взяли участь: Карпець Л.Я. – провідний методист ЦРБ з темами: «Універсальна десяткова класифікація (УДК): знайомимось, вивчаємо, впроваджуємо» та «Універсальна десяткова класифікація – історія виникнення». Зокрема, вона зупинилася на тому, що 29 березня поточного року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 № 177 "Про припинення використання в Україні Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової інформації", і відтепер в Україні впроваджується Універсальна десяткова класифікація, методичне забезпечення і впровадження якої здійснює Державна наукова установа "Книжкова палата України імені Івана Федорова"; також для бібліотекарів організовано перегляд відео: Майстер – клас за участю заввідділом класифікаційних систем Книжкової палати України Муравйової В.М.
Юхно Н.В. – завідувач відділу комплектування і обробки літератури ЦРБ надала бібліотечним працівникам району професійну консультацію з зазначеної теми та практичні поради з питань впровадження УДК в діяльність бібліотек Лохвицького району: «Документне забезпечення бібліотек для впровадження Універсальної десяткової класифікації», «Основи систематизації документів за таблицями Універсальної десяткової класифікації», «Особливості систематизації за Універсальною десятковою класифікацією з урахуванням вікових категорій користувачів бібліотек».
Завідувачам бібліотек та бібліотекарям запропоновано орієнтовний план дій щодо організації роботи з впровадження УДК, розроблено робочу схему класифікації за УДК для систематизації документів та розроблено графік практикумів.

Таким чином, впровадження Універсальної десяткової класифікації в бібліотеках Лохвицького району стартувало.



2018 рік
Районна виробнича нарада

31 січня 2018 року на районній виробничій нараді директор районної ЦБС Л.Д.Пономаренко підвела підсумки роботи бібліотек за 2017 рік, звернула увагу на недоліки при здачі електронної звітності, звернула увагу на  основні завдання на 2018 рік. 

Районна виробнича нарада

13 грудня на районній виробничій нараді директор районної ЦБС Л.Д.Пономаренко ознайомила бібліотекарів з матеріалами обласного семінару – наради директорів «Вектори  розвитку загальнодоступної бібліотеки на сучасному етапі», зокрема акцентувала увагу на особливостях звітності за 2017 рік та основних напрямах діяльності публічних бібліотек району у 2018 році. Провідний методист Л.Я.Карпець надала методичні рекомендації на тему: «Електронна система моніторингу базової мережі  публічних бібліотек:  підсумки, проблеми, перспективи» (за матеріалами обласного семінару методистів) та підготувала для бібліотекарів «Календар знаменних і пам’ятних дат на 2018 рік».

Районна виробнича нарада


29 листопада в ЦРБ відбулася чергова районна виробнича нарада, на якій розглядалися такі питання: пропозиції до складання річних планів роботи бібліотек системи на 2018 рік; реалізація заходів з різноманітних питань  в роботі бібліотек ЦБС; особливості планування роботи бібліотек з користувачами – дітьми; планування заходів згідно проекту «Бібліокре@тив 2017 – 2018»; стан підготовки бібліотечних закладів до роботи в зимовий період; підготовка до здачі статистичних та інформаційних звітів про роботу бібліотек району за 2017 рік; аналіз звітної документації за 2016 рік: недоліки, зауваження. Заввідділом комплектування і обробки літератури ознайомила бібліотекарів ЦБС з матеріалами обласного семінару – тренінгу «Впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи публічних бібліотек».


Районний семінар
25 жовтня в ЦРБ відбувся районний семінар на тему: «Національно – патріотичне виховання у бібліотеці».
Питання виховання патріотизму було актуальним для нашого народу впродовж усієї історії його існування. Поняття українського патріотизму є державно – політичним: назва держави визначає назву її народу і має об’єднувати всіх, хто проживає на території України. У сучасних умовах завдання зміцнення внутрішньо національних, громадянських зв’язків, патріотичного єднання народу ще більше актуалізується.
         Саме сьогодні, у часи, коли історія активно твориться за нашої безпосередньої участі, коли від правильності обраного шляху залежать не тільки долі громадян нашої держави, але й визначення пріоритетів у розвитку суспільства загалом, постало питання активізації та якісного оновлення підходів до формування системи цінностей громадян, нові розуміння традиційної термінології та впровадження кращого досвіду, як власного національного, так і зарубіжного.
Сутність поняття «Патріотизм», здавалося б, зрозуміла кожному. Це любов до батьківщини, відданість своєму народові та гордість за його досягнення. Але міра сприйняття цієї любові та ступінь віддачі залишаються занадто різними і донині. Це зумовлено як історичними подіями, через які пролягала доля нашої держави, так і «ідеологічними емоціями», що, безумовно, залишають слід у самосприйнятті та самоусвідомленні власного місця у суспільстві різних поколінь наших співвітчизників.
Протягом останніх десятиліть державою було розроблено низку концепцій, що мали сприяти підвищенню рівня національного самоусвідомлення та спрямувати виховання українців, особливо дітей та молоді, у патріотичному векторі.
І звісно, на часі введення оновлених методик національно – патріотичного виховання,  як однієї з найважливіших складових культурного та громадянського розвитку дітей та молоді на основі національної ідеї, самоусвідомлення себе як частини українського народу, через героїчне минуле рідного краю через вікову культуру, через подвиги та досягнення земляків.
Вирішення цих завдань зорієнтоване не лише на учнівську молодь, а на всі соціальні прошарки і вікові групи громадян України – відмітила директор Пономаренко Л.Д. Забезпечити організацію і функціонування всієї системи формування патріотичних якостей має стати держава, але важливу роль повинні відіграти і інші складові патріотичного виховання, такі як сім’я, школа, армія, громадські організації, державні установи. Тож патріотизм, патріотичне виховання – на сьогодні актуальні як для бібліотечних закладів, так і для держави в цілому. 
На особливостях національно – патріотичного виховання в умовах сьогодення в лекції – огляді зупинилась провідний методист Карпець Л.Я.
 Консультацію про роль і місце бібліотек у формуванні національної свідомості, патріотичному вихованні підростаючого покоління, популяризації національно – культурного надбання  підготувала Грипась Т.І., заступник директора по роботі з дітьми.
 Бібліотекар І – ї категорії юнацької кафедри відділу обслуговування ЦРБ Бурлей К.І. розповіла про сучасні аспекти роботи бібліотек з молоддю та акцентувала увагу на пріоритетних завданнях та напрямках роботи.  
Для бібліотекарів району були проведені цікаві показові масові заходи патріотичного спрямування для різних категорій користувачів:
пізнавально – розважальну година для учнів мол. шк. віку «Ми козацького роду діти, землі української цвіт» провели Ралко А.М., Юхно Н.А.,  провідні бібліотекарі відділу обслуговування учнів мол. шк. віку;
урок козацької слави для учнів 5 кл. «Мов чудовий самоцвіт  горить слава давніх літ»  підготувала та провела Потрапелюк Л.І., провідний бібліотекар відділу обслуговування учнів серед. та ст. шк. віку;
бібліографічний огляд літератури для уч. 7 кл. «Щоб настала воля, щоб раділи люди, козак був готовий і життя віддать» підготувала Бондар Л.В. провідний бібліограф районної бібліотеки для дітей;
екскурс в історію для юнацтва «Козацька слава України» провели Бузівська В.О. заввідділом обслуговування та провідний бібліограф Петрич О.О.    
  Підводячи підсумок, можна зробити такий висновок: перед бібліотеками стоять першочергові завдання патріотичного виховання, а саме:
удосконалення існуючих та впровадження інноваційних форм та методів роботи з патріотичного виховання різних вікових груп населення;
виховання національної самосвідомості і гідності, любові до України, прагнення своїми справами служити її інтересам;
зміцнення патріотичних, моральних, культурних цінностей суспільства;
системної і комплексної популяризації книги, організації військово – патріотичних акцій, дозвіллєвої діяльності;
популяризація життя і діяльності людей, які своїм героїзмом і подвигом вписали героїчні сторінки в історію Полтавщини;
збереження і шанобливе ставлення до історичної та краєзнавчої пам’яті;

формування національної свідомості, гідності, патріотизму на основі військових сторінок української історії, а також героїчних сторінок історії України XXXXІ століть.



Школа професійної майстерності

18 жовтня 2017 року відбулося виїзне заняття школи професійної майстерності на базі Заводської міської бібліотеки – філіалу №1 на тему «Перспективні шляхи в організації бібліотечної діяльності в напрямку екопросвітницької роботи».
Охорона природи, раціональне використання людиною її багатства — важлива загальнодержавна справа. Охорона навколишнього середовища — обов'язок кожної людини. Успіх у цій справі залежить перш за все від усвідомлення важливості цього завдання, від переконаності, вміння і звички постійно, на кожному кроці оберігати рідну природу, лікувати ті рани, які вже їй нанесено й не допускати нових.
Виживання суспільства можливе тільки за умови екологічної грамотності людей. Тільки зберігаючи природу людина збереже саму себе. Сьогодні досить гострою є проблема екологічного просвітництва. Причина сучасної екологічної кризи — це криза екологічної освіти і культури. Підвищення екологічної культури, формування екологічного мислення — одне з важливих завдань, які стоять перед нашим суспільством.
Тому тема захисту навколишнього середовища завжди знаходиться у полі зору бібліотечних працівників, які спільно з екологами виховують у населення бережливе ставлення до природи. Не в глобальних проблемах, а тут, вдома, на своїй вулиці, в своєму місті, селі.
На захід були запрошені бібліотекарі Токарівської, Яхниківської, Васильківської, Ригівської, Гирявоїсковецької, Свиридівської, Пісківської, Безсалівської, Вирішальненських сільських бібліотек – філіалів, Заводської міської бібліотеки – філіалу №2, працівники центральної районної бібліотеки, заступник директора з виховної роботи ПТУ №32 Ільїних Г.І., зав навчальною бібліотекою Лохвицького механіко – технологічного коледжу ПДАА Грибко І.Є.
Перед початком занять виступила директор РЦБС Л.Д.Пономаренко, методичні поради під назвою «Бібліотеки і екологічна просвіта» підготувала провідний методист Лохвицької центральної районної бібліотеки Л.Я.Карпець.
Особливі дати, які стосуються природоохоронних заходів та екологічного виховання в Україні, екопросвітницька робота бібліотеки, екозаходи в м. Заводському – з такою інформацією виступила завідувачка Заводської МБФ №1 Єрмакова Л.М.
Екологічні питання міста у своєму виступі визначила провідний спеціаліст  Заводської міської ради Горбенко Ю. А.
Про екологічне виховання користувачів – дітей та роботу клубу за інтересами «Екологічний бумеранг» розповіла бібліотекар І – ї категорії Матяш А.В.
Майстер – клас з виготовлення  ляльки – мотанки – «Травниці» провела
Лисенко Н.О. – провідний бібліотекар.
Повчальним, жвавим і цікавим для учасників заняття і за їх участі був тематичний захід – екомікс під назвою «Людина. Екологія. Здоров’я»:
у фітобарі «Природничий еліксир» бібліотекарі мали змогу здійснити дегустацію чаїв  з різних трав і почути розповіді про них;
презентація «Травознай» доповнила інформацію про трави;
під час музичної природохвилинки «Квіти чарівні просяться у вірші і пісні» бібліотекарі виконували пісні, у яких згадуються квіти, трави, дерева;
завершальним етапом екоміксу стало створення банер – квілта «Еко – бібліо – форсаж» з підтемою: «Красу планети не зіпсуй, вона одна під небом» (учасники мали написати на імпровізованих пелюстках відповіді на питання: що потрібно зробити для збереження природи і екології планети і склеїти пелюстки в стилізовану квітку).
Набуті знання бібліотечні працівники будуть впроваджувати у своїй роботі та запропоновані інноваційні тематичні заходи, підготовлені працівниками Заводської МБФ №1, проводитимуть для своїх користувачів.
Методичні поради провідного методиста Карпець Л.Я. 


Горбенко Ю.А. про екологічні питання міста Заводське

Завідувачка бібліотекою Єрмакова Л.М. про екопросвітницьку роботу та бібліотекар І категорії Матяш А.В. про екологічне виховання користувачів - дітей 
Дегустація чаїв із трав
банер – квілт «Еко – бібліо – форсаж»
майстер - клас  з виготовлення  ляльки – мотанки – «Травниці» провела Лисенко Н.О. – провідний бібліотекар
Виготовлені власноруч ароматні обереги - ляльки мотанки "Травниці"

 Ми прагнем словом освятити душі

29 вересня напередодні професійного свята в Лохвицькій центральній районній бібліотеці ім. Г.С.Сковороди відбулися урочистості з нагоди
Всеукраїнського дня бібліотек.

Знов мова про книги ведеться
У ній неосяжна є дань
Всі помисли в бібліотеці,
Скарбниці невичерпних знань.

Тут факти усі достовірні,
Тут розуму вічного сходження.
Пошана тобі книгозбірня –
Духовного серця відродження.

Красуються в виставках дати,
І заходи є без межі,
Читайте, читайте, читайте!
Вам книги усі від душі.
        
         У святковому заході взяли участь перший заступник голови Лохвицької районної державної адміністрації О. І. Папірненко, голова Лохвицької районної ради А.О. Храпаль, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації С.М.Марченко, секретар Лохвицької міської ради Т.В.Даценко, сільський голова с. Токарі Ю.М.Краснолуцький, голова ВГО «Спілка сільських жінок України» Галина Скарга, користувачі бібліотек, працівники бібліотечних закладів району.
         З інформацією та вітальним словом до присутніх звернулась директор Лохвицької районної централізованої бібліотечної системи Людмила Дмитрівна Пономаренко.
З нагоди  відзначення Всеукраїнського дня бібліотек грамотами та подяками відзначені кращі працівники районної централізованої бібліотечної системи.
Грамотами районної ЦБС за культурно – просвітницьку діяльність серед молоді міста Заводське, за 2 – е місце в обласному конкурсі професійної майстерності «Бібліотекар року Полтавщини 2017» нагороджена Лисенко Ніна Олексіївна провідний бібліотекар Заводської міської бібліотеки – філіалу №1, за сумлінну працю, створення привабливого  естетичного вигляду  бібліотек, комфортних умов для читачів, забезпечення їх найрізноманітніших запитів нагороджена Хоменко Світлана Григорівна – бібліотекар ІІ – ї категорії  Гамаліївської та Долинківської СБФ.
Подяки отримали Пономаренко Лариса Володимирівна – провідний бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ за активну участь в громадському житті колективу бібліотеки, ініціативність, творче натхнення; Бондар Лариса Володимирівна – провідний бібліограф районної бібліотеки для дітей за багаторічну працю, популяризацію літератури, за  доброчинну справу – подаровані книги сучасної прози з особистої бібліотеки;  Панчук Віра Олександрівна – прибиральниця районної бібліотеки за багаторічну працю, створення комфортних умов в бібліотеці для відвідувачів і працівників.
Грамотою Лохвицької районної державної адміністрації  нагороджена
Мустіпан Алла Володимирівна – завідувачка Вирішальненської сільської бібліотеки – філіалу №1 за багаторічну сумлінну працю, відповідальність, культурно – просвітницьку діяльність серед користувачів громади.
Директор бібліотеки Л.Д.Пономаренко нагороджена грамотою Лохвицької районної ради за багаторічну плідну працю, особистий внесок в розвиток бібліотечної справи,  високий професіоналізм та багатогранність бібліотечної роботи.
Грамотою відділу культури і туризму нагороджена Козлова Галина Іванівна – бібліотекар І – ї категорії  Їсковецької сільської бібліотеки – філіалу за віддану багаторічну працю, творче натхнення, відповідальність, культурно – просвітницьку діяльність серед користувачів громади.
Бібліотека – це частина інфраструктури села. Вона  тісно співпрацює з місцевими органами влади. Часто така співпраця приносить користь мешканцям села.   Взаєморозуміння   виявляють  сільські голови у селах Токарі, Піски, Яхники, Їсківці, міський голова міста Заводське.
У своєму виступі директор подякувала їм за підтримку закладів культури у вирішенні багатьох соціальних та побутових проблем.
На святі був присутній сільський голова Юрій Миколайович Краснолуцький, який всім серцем вболіває за бібліотеки, які діють на території Токарівської сільської ради. Директор щиро подякувала йому за співпрацю.
Відбулася чергова зустріч з представниками громадської організації, зокрема з головою ВГО Галиною Скаргою. Під час зустрічі бібліотекарям вручили  Сертифікати, що засвідчують проходження навчання по програмі проекту «Створення мережі громадських захисників для захисту прав та економічних інтересів сільських жінок Полтавщини». Також Лохвицька ЦРБ отримала в подарунок ноутбук.
Цього дня користувачі бібліотеки теж отримали почесні відзнаки в номінаціях:
«Почесний читач» - Оргіш Надія Степанівна
«Найвідповідальніший читач» - Гурина Тетяна Іванівна
«Найактивніші читачі» - Книжникова Оксана Степанівна, Коваль Іван Каленикович
«Найактивніший читач серед студентів» - Сьомак Олена
«Найактивніші читачі періодики» - Лубенець Тетяна Василівна, Денисенко Катерина Миколаївна, Чирченко Вікторія Олександрівна
«Найерудованіший читач» - Дробот Микола Михайлович
«Найввічливіший читач» - Тарасенко Михайло Миколайович
«Найдисциплінованіший читач» - Кривчун Тамара Панасівна
«Найкоректніші читачі» - Северін Сергій Васильович, Волторніст Надія Миколаївна
«Найпривітніший читач» - Писаренко Зінаїда Федорівна
«Найгалантніший читач» - Павелко Вадим Вікторович
«Найбільш доброзичливий і чуйний читач» - Манюк Олеся Олександрівна
«Найактивніші користувачі електронних баз» - Лісова Антоніна Сергіївна, Кравченко Андрій Михайлович, Сулімов Владислав.

По завершенні святкового дійства всі присутні приєдналися до виконання бібліотечної пісні, підготовленої силами Інтернет – центру та бібліотекарями району.
Ведучі Наталія Юхно та Олена Петрич завершили свято хвилюючими словами про книгу:
Я – книга. Я незрадливий товариш у час самотності і чудовий знайомий в чужій країні. Якщо ви гніваєтесь, я не ображаюсь. Якщо чините несправедливо, я не підвищую голосу. Я сховаю таємниці краще землі і рознесу їх швидше вітру. А коли я проповідую, то змушую слухати, коли розважаю, то моє задоволення надовго, коли хочу зворушити, то викличу сльозу, а якщо і вдарю – то спричиняю душевний біль. Я можу подружитися з запеклими неслухами чи навіть із забіяками. Тільки, щоб вони мене поважали і цінували.
Шануймо книгу, що б там не було,
Як хліб святий, як життєдайну воду,
Любімо книгу – справжнє джерело
Всіх знань і мрій, духовну насолоду.

Ведучі свята Наталія Юхно та Олена Петрич
Вітання І заступника голови РДА О.І.Папірненко
Грамотою районної ради нагороджується директор Л.Д.Пономаренко
Грамотою відділу культури і туризму нагороджується Г.І.Козлова бібліотекар Їсковецької сільської бібліотеки
Подяка сільському голові Токарівської сільської ради 
Краснолуцькому Ю.М.
Вітання Т.В.Даценко - секретаря Лохвицької міської ради
Вручення Сертифікатів
В подарунок бібліотеці ноутбук від Всеукраїнської громадської організвції 
Завершальний акорд - звучить бібліотечна пісня

Спільний семінар
30 серпня в приміщенні Лохвицького районного будинку культури відбувся навчальний семінар для громадських захисників (параюристів) за проектом «Створення мережі громадських захисників для захисту прав та економічних інтересів сільських жінок Полтавщини», який здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
На семінар були запрошені бібліотечні та клубні працівники району, представники органів влади та місцевого самоврядування.

В роботі семінару  взяли участь  експерт  з питань земельних відносин в Україні, ринку землі, землеустрою, недержавних громадських організацій, земельного права, відносин з  державними органами та органами місцевого самоврядування, ринку нерухомості, фондового ринку, Президент  Асоціації "Земельна спілка України" Кошіль Андрій Григорович, юрист Зіньківського Центру правової інформації та консультацій Микола Герасименко та керівник проекту – Галина Скарга (голова Всеукраїнської громадської організації «Спілка сільських жінок України», керівник проекту «Створення мережі громадських захисників для захисту прав та економічних інтересів сільських жінок Полтавщини»).
Голова ВГО Галина Скарга про хід виконання проекту
Виступ голови Лохвицької районної ради Анатолія Храпаля
Микола Герасименко про правовий захист жінок

Юридичні консультації бібліотекарям надає Андрій Кошіль
Учасники семінару
Обмін думками

Школа професійної майстерності

16 червня відбулося виїзне заняття школи професійної майстерності         на базі Яхниківської сільської бібліотеки – філіалу за темою: «Національна культура: діапазон ідей і практик у діяльності бібліотек. Бібліотека – центр духовного і культурного спілкування користувачів».

Для формування і розвитку духовного світу користувачів різних вікових категорій  важливим є прилучення до національного коріння, традиційної культури нашого народу, його духовних цінностей. Нерозривний зв'язок з духовним надбанням нащадків сприяє відродженню національної свідомості народу. Тому українець повинен знати, як жили наші діди і прадіди, які мали звичаї, традиції, обряди.
Вивчення історії рідного краю, популяризація традицій, культурних цінностей, надбаних народом протягом століть – одне з найголовніших завдань у бібліотеках. Бо саме бібліотека – осередок збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, виступає своєрідним організатором спілкування користувачів, осередком підтримки їхньої духовності.
Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, традиції, свята, що виробилися протягом багатьох століть і освячені часом. Звичаї, традиції, обряди – це ті неписані закони, якими керуються в найменших щоденних і найбільш національних справах, у повсякденні та у святкові дні. Це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю.
Провідну роль у підтримці і розвитку культури відіграють бібліотеки, які роблять усе можливе, щоб зберегти її як національне багатство і духовне надбання людства.
Саме ці завдання розглядалися на занятті по підвищенню фахового рівня бібліотекарів ЦБС.
На заході були присутні з дружнім професійним візитом директор Чорнухинської ЦБС та бібліотекар відділу обслуговування.
Чим живе сьогодні громада села, роль бібліотеки в культурному житті громади, співпраця сільської ради з бібліотекою та її фінансування – на цих питаннях зупинилась секретар Яхниківської сільської ради Сердюк Тамара Петрівна. Провідний методист ЦРБ Карпець Л.Я. підготувала для слухачів консультацію «Бібліотека – центр духовного і культурного розвитку користувачів».
Завідувачка бібліотеки Буравльова В.І. в бібліо – інформаційній панорамі розповіла про організацію роботи сільської бібліотеки, про успішні результати фандрейзингової діяльності бібліотеки, поділилася з колегами досвідом своєї роботи з питань виховання духовності у користувачів.
Присутні переглянули книжкову виставку – календар «Зелена неділя літо починає» та книжкову виставку – подорож «Я пройдусь лісовими стежками».
Програма заняття була насиченою і цікавою. Учасники відвідали Покровську церкву, де під час години духовності отець Миколай розповів про історію церкви, історію походження народного свята Трійці та ознайомив з правилами поведінки в церкві. Побувавши біля 700 – літнього дуба черешкового – ботанічної пам’ятки природи місцевого значення на території колишнього маєтку поміщиці Софії Сукової, біля освяченої криниці, всі присутні мали  змогу доторкнутись до вічного і святого, до витоків духовності нашого українського народу.
Бібліотекарі подивились масовий захід: фольклорно – етнографічне свято «Зелене свято – святкуймо з нами», який підготували працівники Яхниківського сільського будинку культури (директор Світлана Семенченко), завідувачка Романихівського клубу – бібліотеки (Ганна Гладун) та аматори сцени: чоловічий вокальний квартет, жіноча вокальний ансамбль «Вербиченька», танцювальний колектив учнів школи, юні солісти Козицька Ірина, Табуранський Андрій, Потюк Наталія, Ніна Гладун, Надя Гладун, Максим Гладун виступив в розмовному жанрі.
Учасники заняття були приємно вражені хлібосольним, привітним прийомом, співпрацею бібліотеки, Будинку культури, клубу – бібліотеки,  загальноосвітньої школи, духовної установи, місцевої влади та підприємств. А це значить, що у селі Яхники культурні та духовні традиції примножуються і збагачуються.
Культура кожного народу є особливою і неповторною, багатою на легенди, звичаї та традиції від яких власне і залежить духовне багатство країни, а для цього головне не втрачати цієї ниточки, що зв'язує нас з минулим, цінувати культурну спадщину наших пращурів і передавати її нашим нащадкам. Якщо ми зуміємо все це зберегти, то не дамо всохнути родовому дереву нашого народу.










Районний семінар по роботі з користувачами – дітьми
Сьогодні дитячі бібліотеки та бібліотеки – філіали, що обслуговують дітей, набувають статусу інформаційного, культурно – дозвіллєвого центру, забезпечують комплексне обслуговування користувачів – дітей, де успішно може поєднуватись книга і комп’ютер, м’яка іграшка і інтерактивна гра, творчість юних і дорослих.
Робота бібліотеки по обслуговуванню дітей ставить перед собою основні завдання:
залучити читачів – дітей до активної участі у проведенні масових заходів;
просувати кращі сучасні зразки художньої та пізнавальної літератури для дітей та підлітків за допомогою наочних форм;
сприяти розвитку читацького інтересу через індивідуальні та творчі форми роботи.
         Саме ці питання розглядалися на районному семінарі 24 травня на тему
 «Сучасні орієнтири бібліотек в обслуговуванні дітей».
         Хід семінару:         
·        Відкриття районного семінару.
Привітальне слово – директор районної ЦБС
·        Сучасні тенденції бібліотечної роботи з дітьми та промоції читання. Лекція – огляд – заступник директора по роботі з дітьми
·        Нові підходи до обслуговування користувачів – дітей. Методика бібліотечних заходів: теорія і практика.
Консультація – провідний методист ЦРБ
·        Бібліотека – творча лабораторія
Творчий виступ + відеопрезентація
провідний бібліотекар відділу обслуговування учнів 1 – 4 кл.
·        «Парад країн Європи»
Оглядова бесіда біля книжкової виставки – круїзу
провідний бібліотекар відділу обслуговування учнів 5 – 9 кл.
·        «Пізнай Європу через бібліотеку» + відеопрезентація
Показовий масовий захід: бібліо – мандрівка   (за участю учасників заняття)
·        Практичні заняття:
Перегляд методико – бібліографічних матеріалів за темою семінару.



·        Підведення підсумків.











Виробнича нарада
26 квітня  відбулася районна нарада бібліотечних працівників
         У ході наради розглядалися такі питання:
Ознайомлення з результатами ІІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач Полтавщини – 2017».
Переможець ІІ районного етапу конкурсу учень 6 – А  класу Лохвицької ЗОШ І – ІІІ ст. Гаврилко Максим  взяв участь в обласному етапі Конкурсу. Отримав приз за кращий читацький щоденник.
Організаційні питання щодо проведення обласних конкурсів:
серед працівників бібліотек, що обслуговують користувачів – дітей на кращу абетку «Музей від А до Я»;
огляд – конкурс роботи бібліотек з патріотичного виховання «Міцна родина – сильна Україна».                              
Для учасників заняття працівниками відділу обслуговування проведено показовий масовий захід: вечір – набат «Голосить дзвін стривожено у квітні», присвячений 31 – й річниці трагедії на Чорнобильській АЕС.




Виробнича нарада
29 березня відбулася чергова районна нарада бібліотечних працівників.
         З розглядом виробничих питань виступила директор РЦБС.
         Провідним методистом підготовлено повідомлення про роботу бібліотек щодо відзначення 12 травня 75 – річчя  трагічних подій Голокосту в Лохвицькому районі та виконання заходів з нагоди прийняття Верховною Радою України постанови №4251 «Про встановлення Дня українського добровольця».
         Заступником директора по роботі з дітьми вирішено організаційні питання щодо підготовки та проведення 5 квітня районного етапу обласного конкурсу "Найкращий читач Полтавщини"  в рамках  Всеукраїнського конкурсу "Книгоманія – 2017"  та обласного дитячого конкурсу  соціального плакату "Книга – шлях до успіху".
Далі у програмі наради було здійснено екскурсію до Лохвицького краєзнавчого музею ім. Г.С.Сковороди. Молодшим науковим працівником підготовлено оглядову екскурсію, також бібліотекарі району ознайомились з новою виставкою «Школи Лохвицького земства», персональною виставкою художника музею Дробченка В.П. «Горизонти творчості» та пересувною виставкою в рамках проекту «Люди Свободи», яка на той час експонувалася у музеї.
Це виставка та короткі відеоролики, що розповідають про людей, які своєю працею та боротьбою в минулому столітті зробили можливим відновлення незалежності України. Проект ініційовано Українським інститутом національної пам'яті спільно з каналом UA:Перший.




Виробнича нарада - практикум 
22 лютого в ЦРБ відбулася районна нарада – практикум бібліотечних працівників на тему  «Зміни до Макету систематичної картотеки статей для сільських бібліотек Полтавської області».
Нарада розпочалась виступом начальника відділу культури і туризму Лохвицької райдержадміністрації по питанню «Основні завдання для бібліотек району. Фінансування закладів культури».
Директор акцентувала увагу на актуальних питання роботи бібліотечної системи, її проблемах. Також були зроблені зауваження щодо електронної звітності ЕСМаР.
Бібліотекар І – ї категорії відділу обслуговування ознайомила учасників заняття з матеріалами науково – практичної конференції «Екскурсійна діяльність – реалії та перспективи. Музична Полтавщина» (присвячена 175 – річчю від дня народження Миколи Віталійовича Лисенка). Конференція відбулася у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського.
         Завідувачка Лучанською сільською бібліотекою – філіалом підготувала відео презентацію книги Галини Шибанової «Лука: на вітрах століть» – головного редактора Чорнухинської районної газети «Нова праця», уродженки с. Лука.
         Практичні заняття продовжились методичними порадами провідного методиста «СКС – складова частина довідково – бібліографічного апарату бібліотеки. Ведення СКС». Бібліотекарі розпочали роботу з СКС.





Виробнича нарада
25 січня  2017 року в Лохвицькій центральній районній бібліотеці ім. Г.С.Сковороди відбулася районна нарада бібліотечних працівників Лохвицької районної централізованої бібліотечної системи.
Під час наради розглядалися такі питання:
·         Підсумки та аналіз роботи бібліотек районної централізованої бібліотечної системи за 2016 рік та основні завдання на 2017 рік. (виступ директора РЦБС).
Серед намічених завдань слід відмітити такі:
участь у загальноукраїнському соціологічному дослідженні «Кадрові ресурси публічних бібліотек України: стан та перспективи розвитку»;
в Україні та на Полтавщині відбудеться відзначення 100 – річчя Української революції 1917 – 1921 років та 80 – річчя Полтавської області, 2017 рік проголошено в Україні Роком Української революції;
участь у виконанні заходів до Року Японії в Україні;
2017 – 2018 навчальний рік буде роком української мови у Німеччині та німецької мови в Україні;
виконання плану заходів з підготовки та відзначення у 2017 році Дня Європи у Лохвицькому районі, згідно якого у бібліотеках відбудуться тематичні заходи з питань історичного розвитку, літературних та творчих надбань, збереження культурної спадщини країн та народів Європи, а також висвітлення сутності та ролі Європейського Союзу в сучасному світі та ін.
        
·        Плани роботи на 2017 рік. (рекомендації, заступник директора);

·        Планово – звітна документація: аналіз і рекомендації. (методичні поради, провідний методист);
·        Загальносистемний масовий захід у І кварталі: урок історичної правди
«Небесна сотня – то в серцях вогонь» (до Дня Героїв Небесної сотні 20 лютого) (розробка сценарію, -/-)
·        Організаційні питання проведення обласних конкурсів: молодіжної творчості «Наша спадщина»
·        «Бібліотека року Полтавщини – 2017»
·        ІV Відкритий дитячий літературний конкурс  фантастики  та фентезі  «ФантФест» в рамках VІІ Міжнародного фестивалю мистецтв (повідомлення, -/-)
·        «Творець пісенної класики» (до 117 – ї річниці від дня народження Ісака Осиповича Дунаєвського). (краєзнавча розвідка: розробка.-/-).


Немає коментарів:

Дописати коментар